بلاگ

ترس كودكان از دندان پزشكی و نحوه مدیریت آن

دوشنبه, 08 مرداد 777 ساعت 06:39 نوشته شده توسط

چرا كودكان از دندانپزشكی می ترسند؟

ترس از دندانپزشكی عموماً قبل از اولین درك كودك نسبت به فضای دندانپزشكی ایجاد می شود كه پیرو ترس او از خدمات درمانی و پزشكی است. كودك از ابتدا لحظات دردناكی را هنگام بیماری تحمل می­كند و گاهاً در مراكز درمانی نیز با درمانهایی رو به رو شده كه برایش خوشایند نبوده، پس مقوله نام پزشك و درمان به تنهایی در ابتدای كار می تواند ترسی در كودك ایجاد كند. از طرف دیگر مواجه شدن كودك با فضای ناشناخته دندانپزشكی و یا شنیدن صدای فرز نیز می تواند تاثیر به سزایی بروی او داشته باشد. در نهایت اگر نحوه بر خورد پزشك و دیگر عوامل دندانپزشكی باعث رنجش كودك شود، اورا از حضور در محیط دندانپزشكی و حتی دندانپزشکی کودکان بیزار می كند.

جرم گیری چیست و چه مزایایی دارد؟

سه شنبه, 30 مهر 1398 ساعت 06:43 نوشته شده توسط

جرم، انباشته شدن پلاک های میکروبی را می گویند که روی دندان چسبیده و سخت می شوند. با استفاده مکرر از مسواک احتمال ایجاد جرم کاهش می یابد اما از بین نمی رود و همیشه امکان بروز آن هست. پلاک میکروبی باید به موقع از روی دندان برداشته شود، زیرا جرم به بافتهای نگهدارنده دندان و لثه آسیب می رساند و مکانی می شود برای تجمع و تکثیر میکروبهای پوسیدگی ‌زا و باعث بروز مشکلاتی مانند بیماری های لثه و پوسیدگی دندان می شود. استفاده از نخ دندان می تواند تا حد زیادی در کاهش جرم دندان موثر باشد زیرا قسمت هایی از دندان ها هستند که با مسواک زدن تمیز نمی شوند و باید با استفاده از نخ دندان آنها را تمیز نمود.

فلوراید تراپی، استحکام و سلامت دندان های کودکان

شنبه, 02 -2670 ساعت 07:56 نوشته شده توسط

سطح و مینای دندان حاوی مقادیری مواد معدنی است که به دندان استحکام می بخشد و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند. مینای دندان بر اثر اسیدهای خوراکی و اسید هایی که باکتری های پلاک های میکروبی دندان با تجزیه مواد قندی ایجاد می کنند، یون از دست داده و تضعیف می شود و به مرور دندان دچار پوسیدگی خواهد شد. فلوراید ترکیبی قوی با کلسیم ایجاد می کند که باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان و پوکی استخوان می شود. فلوراید فرم یونی عنصر فلورین، سیزدهمین ماده معدنی است که در پوسته زمین، آب و هوا مقدار قابل توجهی از آن وجود دارد.

K2 Search

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک دندانپزشکی رسا با 8 سال سابقه کار مستمر، دارای دو طبقه مجزا با 9 یونیت و اتاق مخصوص برای کودک دلبند شما با بکارگیری دستگاههای بروز و پیشرفته جهت رفاه حال شما عزیزان آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران است.